بخش های مختلف دوربین مداربسته

تاریخ نوشته : 4 فروردین 1402
بخش های مختلف دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته در امنیت و نظارت بر محیط‌ها بسیار مهم هستند. دوربین مداربسته به شرکت‌ها، خانواده‌ها و نهادهای دولتی در جلوگیری از جرایم و افزایش امنیت کمک می‌کنند. در این مقاله، به معرفی بخش های مختلف از دوربین مداربسته می‌پردازیم.

بخش های مختلف دوربین مداربسته

انواع دوربین‌های مداربسته: دوربین های مداربسته به انوع های مختلفی مانند دوربین های ثابت، دوربین های متحرک، دوربین های تحت شبکه، دوربین های پوشش دهی 360 درجه و دوربین های با رزولوشن بالا تقسیم می‌شوند. دوربین‌های ثابت برای پوشش مناطق ثابتی مانند درب ورودی، اتاق‌ها و فضای باز استفاده می‌شوند. دوربین‌های متحرک برای پوشش مناطقی که باید پوشش داده شوند مانند فضاهای باز بزرگ و محل‌هایی که تحرک بالایی دارند مناسب هستند.

رزولوشن تصویر دوربین مداربسته: رزولوشن دوربین‌های مداربسته رزولوشن دوربین‌های مداربسته برای تصویربرداری از محیط، بسیار مهم است. رزولوشن بالا به معنای تصاویر با کیفیت بالا و واضح است. بنابراین، دوربین‌های با رزولوشن بالاتر برای افزایش کیفیت تصاویر و شناسایی بهتر شیء، بسیار مناسب هستند.

انواع لنز های دوربین مداربسته: لنز دوربین‌های مداربسته لنز دوربین‌های مداربسته برای تصویربرداری، بسیار مهم است. لنزهای با فاصله کانونی بلند برای تصویربرداری از فضاهای باز مناسب هستند، در حالی که لنزهای با فاصله کانونی کوتاه برای تصویربرداری از فضاهای داخلی و اتاق‌ها مناسب هستند.

محل مناسب جهت نصب دوربین مداربسته: انتخاب مکانی مناسب برای نصب دوربین های مداربسته امری حیاتی است، که شامل رعایت موارد ذیل میباشد، بررسی عوامل مختلفی مانند دید دوربین، نور محیط، دما و رطوبت و … که در انتخاب مکان نصب دوربین تاثیرگذار هستند باید دقت فراوانی داشت که از جهات گفته شده محل انتخابی مکان مناسب باشد.

نحوه نصب دوربین های مداربسته: نحوه نصب دوربین های مداربسته بر اساس نوع دوربین و مکان نصب متفاوت است. در این بخش به بررسی نحوه نصب دوربین های ثابت، دوربین های متحرک، دوربین های تحت شبکه و … می پردازیم، موارد حاثز اهمیت شمال موارد زیر میباشد.

 1. تهیه نقشه از مراحل نصب دوربین مدار بسته
 2. انتخاب تجهیزات مناسب
 3. تعیین محل نصب تجهیزات
 4. کابل‌کشی و برقراری مدارها
 5. اجرای تنظیمات

به جهت پیچیدگی های فنی خاص و متفاوت نصب هر کدام از انواع مختلف دوربین مداربسته پیشنهاد میشود حتما از یک نفر متخصص جهت نصب دوربین های مداربسته کمک بگیرید.

محیط نرم افزاری دوربین های مداربسته: برای کنترل دوربین های مداربسته و مشاهده تصاویر ضبط شده، نیاز به یک محیط نرم افزاری مناسب است. در این بخش به معرفی بهترین نرم افزارهای دوربین های مداربسته از نظر تیم فنی دوربین مداربسته تک میپردازیم.

 1. نرم افزار Xmeye اندروید :

  XMEye نرم افزار انتقال تصویر IPC و DVR است. با استفاده از تکنولوژی ابر و با شماره سریال دستگاه به راحتی می توانید نظارت تصویری در گوشی اندرویدی تان داشته باشید.

 2. نرم افزار دزدگیر اماکن TOP GSM اندروید :

  دستگاه های دزدگیر اماکن پیشرفته دارای قابلیت هایی هستند که به صورت متمرکز می توان آن ها را از طریق نرم افزار نصب شده بر روی گوشی های هوشمند مدیریت نمود.

 3. نرم افزار دزدگیر اماکن 4NET اندروید :

  دستگاه های دزدگیر اماکن پیشرفته دارای قابلیت هایی هستند که به صورت متمرکز می توان آن ها را از طریق نرم افزار نصب شده بر روی گوشی های هوشمند مدیریت نمود.

همچنین از مقاله انتخاب هارد برای سیستم مداربسته بازدید کنید.

دوربین مداربسته تک ارائه دهنده بهترین کیفیت و قیمت در خدمت شماست.
جهت دریافت مشاوره رایگان و ارتباط با کارشناسان فروش ما با شماره ۰۳۱۹۱۰۰۳۹۳۰ تماس گرفته یا از صفحه تماس با ما دیدن کنید.